איך לבחור את המוצרים הנכונים לטיפול באקנה

איך לבחור מוצרים לטיפול באקנה

התמודדות עם עור מלא בפצעי אקנה יכולה להיות מאתגרת למדי והיא דורשת המון סבלנות. לוקח זמן לזהות מהן הגורמים אשר גורמים לכם להתפרצות אקנה, ואיך בדיוק כדאי לטפל בהם.

אם אתם סובלים ממקרה מתון של אקנה, או שאתם פשוט רוצים למצוא את הפתרון בעצמכם, אז כנראה שכבר הבנתם שיש מגוון רחב מאוד של מוצרים לטיפול באקנה. לכן יש כמה גורמים שחשוב לשים עליהם דגש כאשר מנסים לבחור מוצרים לטיפול באקנה אשר יתאימו לעור שלכם.

חשוב להבין שאין תרופת קסם לאקנה

אקנה זו בעיה מטרידה אשר גורמת לאי נוחות, לכן חברות טיפוח משווקות כל מיני תוצאות מהירות, שלרוב הן לא באמת יכולות לספק. זה משום שיש מספר גורמים שבגללם אקנה יכול להתפרץ, הורמונים למשל משחקים תפקיד מרכזי בהתפרצות אפשרית של פצעי אקנה. ואי אפשר להתעלם מעור רגיש לנזקי הסביבה, או עור הסובל מאלרגיה. אז אם מוצר מבטיח תוצאות שנשמעות יותר מדי טובות, כנראה שהוא לא יצליח לעמוד באותן הבטחות.

לבצע ניקוי שגרתי עדין יותר

בין אם אתם סובלים מהתפרצויות תקופתיות של פצעי אקנה, או פצעים תמידיים, אחד מהצעדים הראשונים בבחירת המוצרים הנכונים לעור שלכם, הוא לוודא שאתם מבצעים את שגרת הניקוי שלכם בצורה עדינה ביותר. אנשים רבים חושבים שהגורם לאקנה הוא חוסר בהגיינה, דבר שכבר הוכח שהוא לא נכון. משום כך ישנה נטייה לניקוי אגרסיבי של העור ושימוש במוצרים חזקים לייבוש הפצעים, כמו קלנזרים, סבונים, ומוצרי ניקוי נוספים. ניקוי אגרסיבי מדי גורם לגירוי של העור ולא עוזר כלל בפתרון הבעיה.

חשבו פעמיים לגבי מוצרים המכילים יותר מדי אלכוהול

הרבה אנשים המעוניינים "לחסל" את האקנה, חושבים שמוצרים ששורפים וצורבים את העור עושים את העבודה. אבל לרוב שימוש בחומרים כאלו עושים יותר נזק מתועלת, בייחוד במקרה של טונרים המכילים אלכוהול.  טונרים המבוססים על אלכוהול ותרכובות דומות לרוב ייבשו יותר מדי את העור, אפילו עור שמן. למרות זאת, אלכוהול בכמויות נכונות במוצר יכול לתרום לשאר המרכיבים במוצר. אז לא צריך להירתע ממוצר רק בגלל שהוא מכיל קצת אלכוהול.

חשוב להמשיך להשתמש בלחות ושמנים

במאמץ להילחם בשמנוניות שהאקנה יוצרת, ישנם אנשים המחליטים להימנע לחלוטין משימוש בשמן בכל שגרת הטיפוח שלהם. אבל לא תמיד זה רעיון טוב, לחות ושומן הכרחיים לשמירה על עור בריא. אם לא תתנו לעור שלכם את הכמות הנאותה של לחות, לרוב זה יכול להוביל לאדמומיות וגירוי. אין סיבה להימנע לחלוטין משימוש בשמנים, בייחוד שמנים מצמחים אשר מזינים את העור.

לסיכום, ישנם נקודות רבות שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים את המוצרים הנכונים לטיפול באקנה. לרוב יהיו כמה חברות המציעות מוצרים דומים, כאשר אצל כל חברה המוצר בנוי ממינונים ורכיבים שונים. לכן התייעצו עם הקוסמטיקאית שלכם, נסו ותראו איך העור שלכם מגיב, עד שתמצאו את המוצר המושלם לעור שלכם.

בחורה עם עור נקי

אודות המחבר

התוכן באתר אידיאלי שלי נכתב על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום הקוסמוטולוגיה ובריאות העור. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום בריאות העור בכללי ואקנה בפרט, כדי שכל מי שסובל מאקנה יוכל לשפר את בריאות העור ואיכות החיים שלו.

 • הירשמו לייעוץ עם
  מומחה לבריאות העור:

 • מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

  טיפולי אסתטיקה רפואית

  השימוש במכשירי הלייזר יצר מהפך בכל מה שקשור בנושא טיפולי אסתטיקה רפואית לנשים ולגברים. לאור השיפור הניכר בנושאים אסתטיים שונים, יש תהודה רבה לאופציה זו. 

  לכתבה המלאה »

  מהו איפור קבוע?

  בין אם סגנון האיפור שלך הוא מינימליסטי, ובין אם הוא ראוותני יותר, נשים רבות מתלוננות על הזמן הרב שהן צריכות להקדיש מדי בוקר כדי לאפר

  לכתבה המלאה »

  לא עדיף פשוט לדבר עם מומחית לבריאות העור שתסביר מה האפשרויות שיש לך?