הסיבות לאקנה אצל גברים ואיך ניתן לטפל

אקנה אצל גברים

כיום ישנם המון גברים בטווח גילאים רחב אשר סובלים מפצעי אקנה בפנים. פצעי אקנה ידועים כפצעים מטרידים אשר יכולים להופיע בפנים ובשאר חלקי הגוף. גם לאחר שהפצעים מחלימים, הם יכולים להשאיר צלקות גסות, וכמו כן הפצעים יכולים להופיע מחדש בהמשך.

פצעי האקנה לרוב מופיעים אצל גברים בגיל ההתבגרות, אך הם יכולים להופיע גם אצל מבוגרים אשר נמצאים בשלב מאוחר יותר של החיים. הפצעים מטרידים ומפריעים בכל גיל ולכן ישנן דרכים לטיפול וריפוי פצעי האקנה. הדרך הנפוצה ביותר היא טיפול פנים לגבר אשר בעזרתה מנקים את כל שטח הפנים ומונעים הופעה מחודשת של אקנה.

מה גורם לאקנה אצל גברים

אז למה בעצם פצעי האקנה מופיעים אצל גברים, ולמה הם ממשיכים להופיע גם לאחר גיל ההתבגרות אצל גברים בוגרים? ישנן המון סיבות אשר יכולות להשפיע על הופעתם של הפצעים הטורדניים, אחת הבולטות היא התזונה. כאשר לא מקפידים על תזונה נכונה ומאוזנת, יכולים להיווצר כתוצאה מכך פצעי אקנה, וכמו כן התזונה יכולה לגרום לפצעי האקנה להופיע מחדש גם אחרי שעברו שנים מגיל ההתבגרות.

כמו כן גם הצטברות של לכלוך ושומנים על עור הפנים יכולה להוביל להופעה של חצ'קונים (פצעי אקנה). משום שבלוטות העור חסומות על ידי הלכלוך והשומן, דבר זה גורם להיווצרות של מוגלה אשר יוצאת בצורה של פצעי אקנה. לכן חשוב מאוד לשמור על הפנים נקיות ככל הניתן, לשטוף אותם בצורה יסודית בסוף כל יום ולהקפיד להשתמש בתכשירים המתאימים לכם.

אקנה אצל נערים בגיל ההתבגרות

לרוב פצעי אקנה יופיעו אצל גברים כאשר הם נמצאים בתוך תהליך ההתבגרות שלהם. זהו גיל שבו בכל מקרה כל דבר הקשור במראה הוא רגיש במיוחד, לכן זהו עוד יותר מטרד לסבול מפצעים רבים המכסים את כל הפנים.

נערים רבים סובלים מפצעי אקנה והם פונים למגוון רחב של טיפולים מונעים. הידוע ביותר מבניהם הוא שימוש בכדורים מייבשים כמו רואקוטן. פתרון זה צריך להיות האפשרות האחרונה אליה פונים לאחר שבדקתם את כל האופציות לפני כן. משום שזהו טיפול אגרסיבי במיוחד ויש לו שלל השלכות לא נעימות.

לכן מומלץ קודם כל לפנות לקוסמטיקאית אשר מתמחה בטיפול בפצעי אקנה, ולהתאים ביחד איתה את הטיפול הנכון ביותר לכם.

איך לטפל באקנה

ישנם גורמים רבים המשפיעים על צורת הטיפול הרצויה באקנה בעור שלכם. הסיבה המרכזית ביותר היא סוג העור שלכם. ישנם סוגי עור שומניים יותר וישנם יבשים יותר, כמו כן יש סוגי עור שהם רגישים מאוד למוצרים מסויימים וישנם כאלו שפחות.

לכן מומלץ מאוד לגשת לקוסמטיקאית אשר מתמחה בטיפול בפצעי אקנה בעור אצל גברים. בעזרת המומחיות שלה היא יכולה לזהות את סוג העור שלכם ואת הדרכים המומלצות ביותר לטפל בו.

לרוב הטיפול יורכב מתוכנית מסודרת אשר מכילה טיפולי פנים תקופתיים, אשר תחילה יהיו תכופים יותר ובהמשך פחות. וכמובן התאמה מלאה של כל התכשירים בהתאמה מלאה לעור שלכם. חשוב מאוד לבצע התאמה של תכשירים לעור שלכם משום שלכל אחד התכשירים משפיעים בצורה שונה. לכן אם לא תתבצע התאמה נכונה, ישנו סיכוי שהטיפול לא יהיה אפקטיבי במקרה הטוב, ובמקרה הרע הטיפול גם יכול לעשות נזק.

איך תהליך הטיפול מתבצע

תחילה תגיעו למכון הקוסמטי ובשלב הראשון יתבצע מפגש בדיקה והתאמה של התוכנית הרצויה. הקוסמטיקאית תבחן בדייקנות את סוג העור שלכם, ותבנה לכם תוכנית מסודרת עם המוצרים המתאימים כדי שתוכלו להיפטר מפצעי האקנה הטורדניים.

לאחר שבניתם את התוכנית המלאה, לרוב השלב הראשון יהיה ביצוע של טיפול פנים מקיף אשר ינקה את הנקבוביות שלכם, וידאג שהעור יהיה נקי ופתוח לקבלת התכשירים של הטיפול.

הקוסמטיקאית תדריך אתכם כיצד להשתמש בכל תכשיר ותכשיר. והיא תבנה לכם שגרת טיפוח קבועה, אשר אותה אתם צריכים ליישם בצורה מתמדת בבית.

כמו כן אתם תגיעו לטיפולים תקופתיים במכון הקוסמטי, לרוב הטיפולים יהיו תכופים יותר בתחילת התהליך, כאשר עם הזמן והשיפור של הפצעים, המרווחים בין טיפול לטיפול ילכו ויגדלו.

לבסוף כאשר הפצעים הבריאו לגמרי, תעברו לחלק האחרון והתמידי של התהליך, שהוא שמירה על שגרת טיפוח מאוזנת ובריאה לעור שלכם. זהו תהליך שאינו נגמר לעולם. אתם תהיו צריכים להקפיד לטפל בעור הפנים שלכם בצורה נכונה, להמשיך ולהשתמש בתכשירים אשר יתחזקו את העור שלכם, וכמובן לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה כדי שפצעי האקנה לא יופיעו מחדש.

בחורה עם עור נקי

אודות המחבר

התוכן באתר אידיאלי שלי נכתב על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום הקוסמוטולוגיה ובריאות העור. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום בריאות העור בכללי ואקנה בפרט, כדי שכל מי שסובל מאקנה יוכל לשפר את בריאות העור ואיכות החיים שלו.

 • הירשמו לייעוץ עם
  מומחה לבריאות העור:

 • מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

  טיפולי אסתטיקה רפואית

  השימוש במכשירי הלייזר יצר מהפך בכל מה שקשור בנושא טיפולי אסתטיקה רפואית לנשים ולגברים. לאור השיפור הניכר בנושאים אסתטיים שונים, יש תהודה רבה לאופציה זו. 

  לכתבה המלאה »

  מהו איפור קבוע?

  בין אם סגנון האיפור שלך הוא מינימליסטי, ובין אם הוא ראוותני יותר, נשים רבות מתלוננות על הזמן הרב שהן צריכות להקדיש מדי בוקר כדי לאפר

  לכתבה המלאה »

  לא עדיף פשוט לדבר עם מומחית לבריאות העור שתסביר מה האפשרויות שיש לך?