כיצד מסירים צלקות אקנה בלייזר

כיצד מסירים צלקות אקנה בלייזר

אקנה היא בדרך כלל לא בעיה חמורה מאוד, אך היא עלולה להותיר את העור עם צלקות לא נעימות שאולי יהיה צורך לטפל בהן. אחת הדרכים לטפל בצלקות אלו היא באמצעות טיפולי לייזר אשר מסייעים לצמצם את מראה הצלקות ולהפוך אותן לפחות בולטות.

מכיוון שצלקות אקנה עלולות להיגרם מפצעונים, נקודות שחורות או נקודות לבנות המתרפאות ומשאירות צלקות בעור, חשוב לפנות לטיפול מתאים כדי להימנע מנזקים נוספים. הטיפולים עובדים בצורה הטובה ביותר על צלקות פנים כך שאם הם נמצאים בחלקים אחרים של הגוף ייתכן שלא יהיה ניתן להסירם. ישנן דרכים שונות בהן ניתן להסיר צלקות אקנה ולהשתמש בסוגים רבים ושונים של לייזרים בהתאם לעומק וגודל הצלקת.

הסוגים של טיפולי לייזר לאקנה

אחד מסוגי הלייזרים הבולטים הוא לייזר פרקציונלי שעובד היטב עבור כל מיני סוגים של צלקות כולל אקנה. הלייזר פולט אורך גל המסייע לפירוק הקולגן הפגוע בעור וממריץ צמיחת קולגן חדשה. לאחר שנוצר הקולגן החדש והבריא תהיה רמה גבוהה יותר של גמישות ומרקם משופר בעור שיכול להפחית את מראה הצלקות.

כחלק מטיפול לייזר פרקציונלי, לאחר ריפוי ממעבר הלייזר הראשון, אם נדרש יותר ממעבר אחת לטיפול מלא בצלקות אז יש מעבר נוסף של הלייזר שמחמם בעדינות את העור. מעבר שני זה לא אמור לגרום נזק נוסף מכיוון שהוא יותר חם ומרגיע מכל דבר אחר וחלק זה של הטיפול בדרך כלל מייצר תוצאה סופית טובה אף יותר עבור אלה המנסים להיפטר מצלקות אקנה.

סוג הלייזר העיקרי הנוסף הוא CO2 אשר תוכנן לחדירה עמוקה לתוך העור כדי להגיע לשכבת הדרמיס. לייזר מסוג זה דורש בדרך כלל מעברים רבים מעל הצלקות בכדי להשיג התקדמות וזה גם די כואב. לא תמיד מובטחות התוצאות הסופיות בטיפול זה ולכן עדיף להימנע משיטה זו במידת האפשר.

טיפול באקנה בצורה טבעית

אנשים שרוצים להימנע מלקבל טיפולי לייזר לאחר צלקות אקנה צריכים להשתמש בשגרת טיפוח העור הטובה ביותר שהם יכולים עם יישומים מקומיים של ויטמין A ו- C, כמו גם קרם הגנה. כמו כן, חשוב לשמור על התפרצויות אקנה אקטיביות תחת שליטה, כך שלא יגרם נזק מיותר מתחת לעור אשר עלול להוביל לצלקות רבות יותר מכפי שכבר היו שם מלכתחילה.

אנשים צריכים גם לשתות הרבה מים ולאכול תזונה בריאה כדי לשמור על גופם במצב הטוב ביותר האפשרי, מה שיעזור לשפר את התוצאות של כל טיפול שהם עשו. התמודדות עם אקנה היא לרוב לא בעיה רצינית, אך היא עלולה לגרום לצלקות שיכולות להיות גם מכוערות וגם קשות להיפטר ממנה. על ידי שימוש בשגרת טיפוח העור הטובה ביותר, על ידי הימנעות מצלקות מיותרות וטיפול בגוף ניתן לצמצם צלקות אלה לאורך זמן.

איך טיפול בלייזר עובד

טיפול בלייזר משתמש בקרני אור ממוקדות כדי לסייע בהפחתת מראה צלקות אקנה, כמו גם סימנים אחרים על העור. בדרך כלל שיטה זו היא בחירה טובה יותר מאשר לעבור ניתוח להסרת צלקות אלו.

מהו אורך ממוצע של טיפול הסרת צלקות אקנה בלייזר?

כל מפגש עשוי להימשך בין חמש ל -90 דקות בהתאם לסוג ההליך המשמש להסרת צלקות אקנה. תוכל לחדש את הפעילות היומיומית שלך כמעט מיד לאחר ההליך.

האם ישנן תופעות לוואי הקשורות להסרת צלקות אקנה בלייזר?

תופעות הלוואי הן מינימליות אך עשויות לכלול אדמומיות, נפיחות, חבורות, עקצוצים וחוסר תחושה של העור. אלה תופעות זמניות שאמורות להיעלם תוך יום או יומיים. אתה עשוי גם לחוות תחושה זמנית של חום או קור, בהתאם לסוג הלייזר המשמש.

האם צלקות אקנה נעלמות לחלוטין לאחר טיפול בלייזר?

למרות שאנשים רבים מגיבים היטב לטיפול בלייזר, חלקם עשויים שלא לראות את היעלמותם המלאה של צלקות האקנה שלהם. במקרים אלה, רופאי עור ממליצים לרוב על חומר מילוי או טיפולי לייזר נוספים בכדי להסיר ביעילות צלקות אקנה.

בחורה עם עור נקי

אודות המחבר

התוכן באתר אידיאלי שלי נכתב על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום הקוסמוטולוגיה ובריאות העור. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום בריאות העור בכללי ואקנה בפרט, כדי שכל מי שסובל מאקנה יוכל לשפר את בריאות העור ואיכות החיים שלו.

 • הירשמו לייעוץ עם
  מומחה לבריאות העור:

 • מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

  טיפולי אסתטיקה רפואית

  השימוש במכשירי הלייזר יצר מהפך בכל מה שקשור בנושא טיפולי אסתטיקה רפואית לנשים ולגברים. לאור השיפור הניכר בנושאים אסתטיים שונים, יש תהודה רבה לאופציה זו. 

  לכתבה המלאה »

  מהו איפור קבוע?

  בין אם סגנון האיפור שלך הוא מינימליסטי, ובין אם הוא ראוותני יותר, נשים רבות מתלוננות על הזמן הרב שהן צריכות להקדיש מדי בוקר כדי לאפר

  לכתבה המלאה »

  לא עדיף פשוט לדבר עם מומחית לבריאות העור שתסביר מה האפשרויות שיש לך?