מהו איפור קבוע?

בין אם סגנון האיפור שלך הוא מינימליסטי, ובין אם הוא ראוותני יותר, נשים רבות מתלוננות על הזמן הרב שהן צריכות להקדיש מדי בוקר כדי לאפר את הפנים, ואחר כך במהלך היום לחזור ולתקן אותו. בין אם את רוצה גבות מושלמות או אייליינר נצחי – איפור קבוע הוא הטכניקה העדכנית ביותר שיכולה להעניק לך פינוקים אלה.

מה זה בעצם איפור קבוע?

איפור קבוע הוא למעשה קעקוע המחקה את המראה המבוקש, החל מעיפרון לגבות ועד לאייליינר לעיניים. בדיוק כמו במכון קעקועים מסורתי, המטפל מורח את הפיגמנט בעזרת מחט חלולה. הליך זה יכול להיעשות בעזרת להב ידני או במכשיר קעקוע חשמלי.

צבע בשפתיים וסומק בלחיים כרוך בקעקוע של האזור בגוון ורדרד או אדום. ואילו יישום של אייליינר, מן הסתם כרוך בשימוש בפיגמנט שחור או חום כדי לצבוע את הקו שמעל לריסים העליונים ולשפר את מראה הריסים.

בימים אלה אנשים משתמשים במיקרופיגמנטציה (micropigmentation) גם כדי להתהדר בנמשים, כדי להפוך מצב של וויטיליגו (vitiligo) הגורם לכתמים בעור, לפחות בולטים, או כדי למלא את קו השיער שהתדלדל.

האם איפור קבוע הוא באמת קבוע?

למרות ש׳איפור קבוע׳ לא יהיה קבוע כמו למשל הקעקוע שלך ברגל, הוא בהחלט יהיה עמיד לאורך זמן, אפילו יותר מהאייליינר העמיד ביותר במים שבו את משתמשת.

איפור קבוע ישאר גלוי בכל אזור בפנים בין שנה לשלוש שנים. כשמדובר במיקרובליידינג, שיפורים קבועים יסייעו לאיפור שלך להחזיק מעמד לאורך זמן רב. יהיה עליך להגיע למכון האסתטיקה כל 6 עד 12 חודשים, כדי לשמור על התוצאות של האיפור הקבוע.

בעוד שהקעקוע הרגיל כורך בהשקעת הפיגמנטים עמוק בתוך הדרמיס (שכבת העור התחתונה), טכניקת האיפור הקבוע חודרת רק לשכבות העור העליונות. בנוסף, חלקיקי הצבע בדיו האיפור, הם פחות מרוכזים מחלקיקי הצבע בדיו המשמש לקעקועים בגוף.

בסופו של דבר, חילוף החומרים יגרום להתפוגגות של הפיגמנטים, אבל כמה זמן האיפור הקבוע יכול באמת להחזיק מעמד? זה משתנה במידה רבה מאדם לאדם.

מהו תהליך הטיפול?

אם אתם רוצים לשרטט את הגבות, לצבוע את השפתיים או לאפר את העיניים, קחו בחשבון שהתהליך יימשך בין שעה לשעתיים.

לפני ביצוע האיפור הקבוע, המטפל ישרטט את העיצוב שהוא עומד לבצע, כך שתדעי בדיוק למה לצפות. יחד תוכלו לשנות את העיצוב, כדי שיוכל להתאים להעדפות הייחודיות שלך.

האם הטיפול כואב?

כמו כל קעקוע, גם הליך האיפור הקבוע עלול קצת לכאוב. כאשר תוקעים לך שוב ושב את המחט בעור, את תרגישי את זה. מטופלים רבים משווים את התחושה לשריטות קטנות של חתול.

יחד עם זאת, המטפל שלך אמור להשתמש מראש בחומר שיאלחש את האזור ויסייע למזעור תחושת הכאב. אם את רגישה במיוחד למחטים, אל תסתירי זאת מהמטפל. אולי הוא יחליט להציע לך אלחוש חזק יותר מהרגיל.

בחורה עם עור נקי

אודות המחבר

התוכן באתר אידיאלי שלי נכתב על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחום הקוסמוטולוגיה ובריאות העור. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום בריאות העור בכללי ואקנה בפרט, כדי שכל מי שסובל מאקנה יוכל לשפר את בריאות העור ואיכות החיים שלו.

 • הירשמו לייעוץ עם
  מומחה לבריאות העור:

 • מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

  טיפולי אסתטיקה רפואית

  השימוש במכשירי הלייזר יצר מהפך בכל מה שקשור בנושא טיפולי אסתטיקה רפואית לנשים ולגברים. לאור השיפור הניכר בנושאים אסתטיים שונים, יש תהודה רבה לאופציה זו. 

  לכתבה המלאה »

  מהו איפור קבוע?

  בין אם סגנון האיפור שלך הוא מינימליסטי, ובין אם הוא ראוותני יותר, נשים רבות מתלוננות על הזמן הרב שהן צריכות להקדיש מדי בוקר כדי לאפר

  לכתבה המלאה »

  לא עדיף פשוט לדבר עם מומחית לבריאות העור שתסביר מה האפשרויות שיש לך?